Nasze realizcje

Drewniane domy szkieletowe
w systemie kanadyjskim. 

Domy kanadyjskie biorą swoje początki w okresie osadnictwa Kanady i USA, mają swoje korzenie także w Skandynawii. Jest to od pokoleń sprawdzony sposób budowy domów mieszkalnych. 

Coraz większa popularność system lekkiego szkieletu drewnianego zyskuje także w Europie a ostatnio w Polsce ze względu na wysokie parametry termiczne i krótki czas realizacji budowy a także konkurencyjna cenę. Ważnym czynnikiem mającym zasadniczy wpływ na trwałość takich domów jest dobór odpowiednich materiałów i właściwe ich zastosowanie. Dlatego stosuje się tylko tarcice konstrukcyjna suszona i strugana o przekrojach 38x89/140/185/235 a na podwaliny mające kontakt z betonem tarcice impregnowana ciśnieniowo.

Poszycie ścian mające za zadanie usztywnienie konstrukcji jest wykonane z płyty OSB3 12mm a pozostałe elementy poszycia tj. stropy, dachy z grubości przewidzianych w specyfikacji producenta płyt. Wszystko mocowane jest za pomocą gwoździ i łączników systemowych. Obowiązkowym elementem ściany w systemie szkieletowym jest zastosowanie wiatroizolacji pomiędzy poszyciem a materiałem fasadowym, którym zamiennie może być wełna lub mocowany z uwzględnieniem dylatacji styropian w dużych arkuszach. Ostatecznym wykończeniem elewacji jest zazwyczaj tynk Porolit nakładany za pomocą agregatu można tez zastosować dekoracyjne elementy drewniane lub ceramiczne lub siding drewniany w dowolnej konfiguracji. Pokrycie dachu stanowi zazwyczaj gont bitumiczny, blachodachówka lub dachówka ceramiczna. Ściany i stropy wewnątrz wykonane są zazwyczaj z płyt gipsowo-kartonowych.

Szczegółowy zakres prac ustalany jest indywidualnie z inwestorem na podstawie projektu.

Zalety domów kanadyjskich: 

Energooszczędność

nasze domy kanadyjskie są bardzo dobrze izolowane,
w związku z tym na ich ogrzanie potrzeba dużo mniej energii niż na domy budowane metodami tradycyjnymi.

Czas i prostota

budowa domu w systemie kanadyjskim trwa 3 - 4 miesiące, a więc dużo krócej niż budowa metodami tradycyjnymi. Technologia szkieletowa pozwala na łatwą rozbudowę
i modernizację budynku wraz ze zmieniającymi się potrzebami lokalowymi rodziny.

Wyciszenie

ze względu na to, że wszystkie ściany i stropy są wypełnione wełną mineralną, nasze domy szkieletowe są ciche.

Wykorzystanie powierzchni

ponieważ grubość ścian zewnętrznych i działowych jest mniejsza niż w domach budowanych tradycyjnie, przy tej samej wielkości zabudowy uzyskujemy większą powierzchnię użytkową.